هوشا سافت

دسته بندی : اخبار فن آوری اطلاعات

رییس سازمان رگولاتوری خبر از بازگشت بسته‌های اینترنتی حذف شده دو اپراتور همراه اول و ایرانسل داد. مشاهدات نشان می‌دهد که این بسته‌ها از ساعاتی پیش توسط کاربران قابل خریداری هستند.

بیش از یک ماه از حذف یک سری بسته‌های پرمصرف کاربران در اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل من می‌گذرد و با اینکه این بسته‌ها از وبسایت‌های رسمی این دو اپراتور قابل خریداری بودند، اما بستر اصلی و پرفروش بسته‌های اینترنتی خالی از این بسته‌های پر مصرف بودند و این موضوع شکایت کاربران زیادی را در پی داشت. رگولاتوری از همان روزهای آغازین تلاش‌های متعددی برای بازگرداندن بسته‌ها انجام داد.

 

در نهایت وزارت ارتباطات با اختیارات جدیدی که از دولت دریافت کرد، قادر شد تا روزانه اپراتورها را به جریمه تا سقف ۴ دهم درصد از درآمد سالانه‌شان تهدید کند: رقمی که برای همراه اول به ۱۷ و برای ایرانسل به ۱۱ میلیارد تومان در روز می‌رسید.

با اینکه برخی اپراتورها معتقد بودند که اقدام‌شان به هیچ عنوان خلاف قانون نبوده و دستورات رگولاتوری نیز فاقد وجاهت قانونی است اما چندی پیش با مصوبه‌ای که به امضای هیات وزیران رسید، قدرت جریمه کردن اپراتورها توسط رگولاتوری پیرامون این قضیه بیش از پیش به مشخص شد. «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری نیز در نامه‌ای به وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، اقتصاد و دارایی، اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داد تا براساس مصوبه جدید رگولاتوری برای برخورد با گران‌فروشی اپراتورها، با شرکت‌های متخلف در این زمینه برخورد کنند

 

مشاهدات عینی کاربران نشان می‌دهد که در زمان انتشار این خبر، ایرانسل برخی بسته‌ها را بازگردانده و برخی از بسته‌ها نیز با قیمتی بالاتر نسبت به قبل در اپلیکیشن قرار گرفته‌اند ولی اپراتور اول فعلا هیچ بسته‌‌ای اینترنتی به اپلیکیشن خود بازنگردانده اما با توجه به متن توییتی که «حسین فلاح جوشقانی» نوشته به نظر می‌رسد این اپراتور نیز علی‌رغم مخالفت‌ها و نامه‌نگاری‌های متعدد پیرامون این ماجرا، در نهایت بسته‌های اینترنتی خود را به اپلیکیشن همراه من بازخواهد گرداند. به نظر می‌رسد این تصمیم ایرانسل برای بازگرداندن بسته‌های بلند مدت خود، پس از پایان فرصت ۴۸ ساعته رگولاتوری به اپراتورها برای بازگرداندن بسته‌های اینترنتی خود براساس مصوبه جدید اتفاق افتاده باشد.

 

منبع: digiato.com

شرکت دانشوران سرمد

شهریور 99


تعداد بازدید :  13058 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۶/۴ برابر است با 2020/08/25

بازگشت