هوشا سافت

 پرسش و پاسخ های متداول   

کاربر گرامی ، با استفاده از بخش فیلتر میتوانید سوالات مربوط به محصول انتخابی را مشاهده نمایید. لطفا ابتدا دسته و سپس محصول را انتخاب کنید.

  فیلتر :
 
  سوال 1
آیا امکان برقراری ارتباط با سایر نرم افزار های کارگزینی و فراخوانی احکام کارگزینی وجود دارد؟
پیشنهاد ما استفاده از سیستم های یکپارچه هوشا شامل کارگزینی و حقوق دستمزد است. اما چنانچه به هر دلیلی نمی توانید نرم افزار کارگزینی خود را  به هوشا تغییر بدهید، پیشنهاد می کنیم یک فایل  اکسل شامل  کد ملی، نلم، نام خانوادگی،تاریخ اجرای حکم،شماره حکم، شرح حکم و ستونهای احکام کارگزینی بصورت جدا تهیه کنید. این چنین فایلی را به سادگی می توانید در فایل حقوق و دستمزد هوشا فراخوانی کنید.
دولتی و ذیحسابی ها
نرم افزار حقوق و دستمزد شاغلين بخش دولتي
 
  سوال 2
کارکرد در اسفند ماه باید 30 روز باشد یا 29 روز؟ در م 6 ماهه اول سال چطور؟ 31 روز یا 30 روز؟

کارکرد در ماههای اسفند برای سالهای غیر کبیسه باید همان 29 روز  در نظر گرفته شود  و در سال 1399 و سایر سالهای کبیسه نیز، 30 روز.

طلبعتا" در شش ماهه  اول سال نیز باید 31 روز وارد شود.

در بخش دولتی حقوق ها در همه ماههای سال به یک میزان پرداخت می شود و در بخش کارگری مشمول قانون کار در ماههای 31 روز یآیتم های حقوق به اندازه یک روز بیشتر پرداخته می شود(برای آیتم هایی که  دارای مبنای محاسبه 30 روز کارکرد در مقابل یک ماه کارکرذ می باشند). این ها به جهت هماهنگی با سیستم  حضور غیاب در نظر گرفته شده است. 
توجه داشته باشید که بیمه تامین اجتماعی نیز باید  به نسبت حقوق بیشتر در ماههای 31 روزه، بیشتر پرداخت شود. 

دولتی و ذیحسابی ها
نرم افزار حقوق و دستمزد شاغلين بخش دولتي
 
  سوال 3
آیا می توان در یک ماه، به غیر از دوره اصلی حقوق و دستمزد، دوره های دیگری نیز ایجاد کرد؟ مثلا" برای پرداخت رفاهیات یا پاداش یا ماموریت؟

بلی.
نرم افزار حقوق و دستمزد هوشا از نظر ایجاد تعداد دوره ها در هر ماه هیچ محدودیتی ندارد ولی توجه داشته باشید که اولین دوره هر ماه لازم است حقوق اصلی افراد باشد در صورتی که  مالیات را ماهیانه تعدیل می کنید.
یعنی می توانید در 25 ام ماه حقوق را پرداخت کنید و در 27 اضافه کاری را در یک  لیست حقوقی مجزا و در 30 ام ماه نیز  ماموریت ها را در یک لیست از نوع ماموریت  محاسبه و پرداخت کنید.


دولتی و ذیحسابی ها
نرم افزار حقوق و دستمزد شاغلين بخش دولتي
 
  سوال 4
پس از تهیه پیش نویس مغایرت بانکی ، گزارش مغایرت بانکی بالانس نیست و در ستون اختلاف، یک عدد نمایش داده میشود.

لازم است پس از تهیه گزارش مغایرت بانکی و مشخص شدن ارقام  باز مغایرت بانکی،  مغایرت بانکی را قطعی کنید و اسناد حسابداری تا پایان ماه را نیز قطعی نمائید.   چنانجه به هر دلیلی این کار صورت نگرفته باشد و یکی از اسناد حسابداری   در حساب بانکی مربوطه تغییر کند و یا حذف شود، مغایرت بانکی ماه قبل مخدوش میشود و در نتیجه  با تهیه پیش نویس در ماه جدید شاهد اختلاف خواهید بود.  لازم است به ماه(های) قبل رفته و گزارش(های) مغایرت بانکی را  تصحیح نمائید بطوری که آخرین ماه دارای اختلاف نباشد.      

دولتی و ذیحسابی ها
نرم افزار حسابداري تعهدي بخش عمومي